توقف خط تولید 2 واحد ساخت بتن در قم

مدیرکل استاندارد قم گفت: خط تولید ۲ واحد ساخت بتن که علیرغم اخطارهای مکرر مبادرت به تولید بتن بی‌کیفیت و غیر استاندارد کرده بودند توسط بازرسان اداره کل استاندارد استان قم پلمب شد.
کد خبر: ۱۱۷۴۰۳۹
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۲۱ 03 July 2024

به گزارش تابناک قم، محمد هادی سماواتی روز سه‌شنبه درگفت‌وگویی، در این خصوص بیان داشت: با توجه به تاکید استاندار قم مبنی بر رعایت کیفیت استاندارد در مصالح ساختمانی و برخورد با متخلفین و با توجه به اجرای استاندارد اجباری محصول بتن آماده و الزامات مقرر در استاندارد ملی ایران به شماره ۶۰۴۴ و نیز در راستای اجرای وظایف و ماموریت‌های نظارتی اداره کل استاندارد استان، خط تولید ۲ واحد تولیدی بتن که اقدام به تولید غیر استاندارد و بی کیفیت بتن کرده بودند پلمب شد.

وی بیان داشت:‌ علیرغم تذکرات و اخطارهای مکرر و اعلام ضوابط و دستور العمل‌های قانونی به این واحد تولیدی، اقدام‌های اثرگذار و کافی در رابطه با ارتقای کیفیت محصولات محقق نشده و نتایج آزمون های انجام شده بر روی نمونه های اخذ شده حاکی از عدم رعایت استاندارد های تولید بوده و در نهایت منجر به پلمپ این واحدها گردید.

وی تاکید کرد: بر اساس قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، هرگاه اجرای استانداردی در مورد کالا و خدماتی، اجباری اعلام شود پس از انقضای مهلت های مقرر، تولید، تمرکز، توزیع و فروش اینگونه کالا و خدمات بدون علامت استاندارد و یا بدون تأیید سازمان، ممنوع است و کالای مربوطه توقیف و با متخلف طبق ماده (۴۰) این قانون برخورد می‌شود.

سماواتی گفت: بازرسان اداره‌ کل استاندارد قم به صورت منظم و مستمر بر نحوه فعالیت واحدهای تولیدی مشمول استاندارد اجباری نظارت دارند تا فرآورده‌های تولید شده در این واحدها دارای شرایط لازم برای عرضه به بازار باشد.

منبع: ایرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار